Ako vybrať stojan na terč

Stojan na šípkový terč je ideálnym riešením pre hráčov, ktorí chcú ľahko presúvať svoj terč po dome (alebo v bare či klube) alebo hrať šípky kdekoľvek na cestách. Ak bývate v prenajatom alebo dočasnom ubytovaní, alebo jednoducho chcete vyskúšať šípky bez vŕtania do steny, stojan na šípkový terč je odpoveďou.

Kúpiť stojan

Na čo sa zamerať pri výbere stojana

Pri výbere stojana na šípkový terč si dajte záležať na kvalite použitých materiálov a na tom, aké jednoduché je stojan zostaviť. Potrebujete stojan z odolných materiálov, no zároveň dostatočne ľahký, aby sa dal ľahko prenášať. Stojan by mal byť ľahko zostaviteľný aj rozoberateľný, aby ste sa s tým zbytočne dlho netrápili.

Kam umiestniť šípkový stojan?

Pred zostavením stojana sa uistite, že máte dostatok priestoru. Potrebujete mať voľnú plochu aspoň 2,5 metra priamo pred miestom, kde chcete stojan umiestniť. To poskytne dostatočný priestor pre čiaru na hádzanie (oche) a zabezpečí správnu vzdialenosť pre hru.

Zvážte aj okolie miestnosti alebo priestoru, kde stojan umiestňujete. Vyhýbajte sa umiestneniu v blízkosti cenných alebo krehkých predmetov, ktoré by mohli poškodiť blúdiace šípky alebo odrazy. Stojan by ste nemali umiestňovať ani do miest, kde by cez neho mohli prechádzať ľudia.

Výhody používania stojana na šípkový terč

Používanie stojana na šípkový terč prináša mnoho výhod, či už hráte doma alebo na cestách. Stojan je prenosný, takže terč si môžete zostaviť kdekoľvek a je to rýchlejšie ako tradičné vŕtanie do steny. Šípkovú zostavu si ľahko postavíte a po hre ju rovnako rýchlo rozoberiete a zbalíte.

Stojan na šípkový terč je tiež ideálny pre hráčov, ktorí často cestujú a chcú hrať šípky. Umožňuje rýchle nastavenie v hotelovej izbe alebo dovolenkovom byte a hrať môžete prakticky okamžite.

Prenosný stojan je tiež výbornou voľbou pre mladších hráčov a hráčov na invalidnom vozíku. Výšku terča môžete jednoducho prispôsobiť nižšie, čo uľahčuje hru začínajúcim hráčom a pre vozíčkarov je regulovaná výška 1,37 m.

Ako zabrániť kývaniu stojana na šípkový terč?

Aj keď je istý pohyb stojana pri hre bežný, nadmerné kývanie môže byť rušivé a môže spôsobiť, že šípky vypadnú z terča. Je dôležité skontrolovať, či sú všetky skrutky na držiaku stojana pevne utiahnuté. Stojany, o ktorých sa tu hovorí, poskytujú vysokú úroveň stability, čo znamená, že by ste nemali zažívať nadmerné kývanie terča a stojana počas hry.

Uistite sa, že stojan stojí na rovnom povrchu a všetky nohy sú plne v kontakte so zemou. Roztiahnutie nôh stojana poskytne pevnejšiu základňu, ale možno budete musieť tiež zvýšiť stredový stĺp, aby ste udržali správnu výšku.

Iné spôsoby, ako zavesiť šípkový terč bez vŕtania dier do steny

Ak hľadáte prenosné riešenie pre šípky, ktoré nevyžaduje vŕtanie dier do steny, populárnou možnosťou je systém Unicorn On Tour Door Hanging. Tento systém je obľúbený medzi hráčmi, ktorí často cestujú na turnaje a zdržiavajú sa v hoteloch. Záves na dvere je vynikajúcou voľbou na zriadenie šípkového terča v hotelovej izbe alebo byte a je to rýchle a jednoduché riešenie pre tréning mimo miesta konania.

Obľúbené modely stojanov na sisalové terče

Mission RotaPro Travel Stand patrí medzi najpopulárnejšie stojany. Má revolučný montážny systém, ktorý jednoducho upevníte na terč jednou skrutkou. Je vhodný pre deti, pretože výšku sisalového terča je možné rýchlo prispôsobiť.

Návod na montáž Winmau Vertex

Návod na montáž Mission Travel Stand

  1. Rozložte trojnožku stojana Mission a uistite sa, že je stabilná, potom otočte gombíkom a zaistite nohy v polohe.
  2. Zdvihnite podporný stĺpik v strede stojana a gombíkom ho zaistite.
  3. Zostavte držiak na terč. Spojte časti pomocou dvoch skrutiek tak, aby vytvorili krížový tvar.
  4. Pomocou skrutky dodanej s terčom pripevnite držiak do stredového otvoru na zadnej strane terča.
  5. Položte zostavený držiak na podporný stĺpik a zaistite ho otočením gombíka.
  6. Uistite sa, že terč je vo výške 1,73 m (stred by mal byť 5 stôp 8 palcov nad zemou). Upravte výšku stĺpika a nôh podľa potreby a držiak zaistite pre dodatočnú stabilitu.

Návod na montáž Designa Portable Travel Stand

  1. Rozložte trojnožku stojana Designa a gombíkom zaistite nohy v polohe.
  2. Pomocou skrutky dodanej s terčom pripevnite držiak do stredového otvoru na zadnej strane terča.
  3. Zdvihnite podporný stĺpik v strede stojana a zaistite ho gombíkom.
  4. Uistite sa, že terč je vo výške 1,73 m nad zemou, upravte výšku stĺpika a nôh podľa potreby a zaistite stabilitu držiaka.

Stojan pre elektronický šípkový terč s mäkkými hrotmi

Pri výbere stojana je dôležité zvážiť aj typ šípkového terča. Bull’s Vibex H Mobile Travel Stand bol navrhnutý špeciálne pre elektronické terče a má novo vyvinutý držiak určený výhradne pre elektronické terče. Tento stojan má jedinečnú funkciu, ktorá zabraňuje kývaniu.

Ďalšie príslušenstvo pre vaše šípkové vybavenie

Aj keď nemáte šípkový terč pevne upevnený na stene, môžete hrať šípky vážne. Keď si vyberiete stojan na šípkový terč, dokončite svoje nové šípkové vybavenie našou kolekciou šípkových rohoží. Rohož na šípky zabezpečí, že budete hádzať zo správnej vzdialenosti a tiež ochráni podlahu v miestnosti, kde hráte, pred poškodením, ak by šípka vypadla z terča. Rohož môžete tiež zvinúť a uskladniť, keď ju nepoužívate, čo je ideálne pre dočasné nastavenia.

Pre pomoc na cestách sa pozrite na Mission Pro Tourer. Tento batoh je ideálny pre hráčov, ktorí cestujú so svojím šípkovým terčom a zvyškom vybavenia, pretože všetko môžete nosiť v jednom batohu. Pro Tourer obsahuje špeciálne priehradky na šípkový terč a záves na dvere, ako aj ďalšie sekcie pre oblečenie, kozmetickú tašku a držiak na topánky.

Pozrite si video nižšie, aby ste videli všetky skvelé funkcie batohu Mission Pro Tourer!