Šípky

Pri výbere šípok je kľúčové zvážiť materiál, z ktorého sú vyrobené, váhu a typ špičky, či už hľadáte steelové šípky pre klasický terč alebo softové šípky pre elektronické terče. Naše šípky sú dostupné v rôznych hmotnostiach kde najpoužívanejšie sú od 21g do 25g. K dispozícii máme aj sady s vymeniteľnými špičkami a letkami, čo umožňuje hráčom prispôsobiť šípky svojmu štýlu hry.

Najpredávanejšie

1512 JOECULLEN2024STEELTIP22g Im
 
74,65 €
Winmau steel šípky MvG Ambition 22g
Winmau steel šípky MvG Ambition 22g
Skladom (2 ks)
Kód: 123322
 
17,43 €
Winmau steel šípky APOCALYPSE 19g
Winmau steel šípky APOCALYPSE 19g
Skladom (14 ks)
Kód: 120619
 
12,48 €
Stránka 1 z 1 - 3 položiek celkom
1512 JOECULLEN2024STEELTIP22g Im
74,65 €

Soft šípky Joe Cullen Rockstar RS 1.0, 20g s Nexone Grip Control pre maximálnu kontrolu a štýlový dizajn

Kód: 248018
Winmau steel šípky MvG Ambition 22g
Tip
17,43 €

Šípky Winmau steel MvG Ambition 22g, BRASS. 22g čierne mosadzné šípky s Prism Force násadkami a Mega Standard...

Kód: 123322
Winmau steel šípky APOCALYPSE 19g
Tip
12,48 €

Winmau steel šípky Apocalypse 19g, brass, 8mm x 55,88mm, vhodné pre začínajúcich hráčov. Hádzanie do sisalových terčov.

Kód: 120619

Soft šípky vs. Steel šípky: Rozdiel, ktorý určuje hru

Hlavný rozdiel spočíva v materiáli špičiek – soft (mäkké) šípky sú vyrobené z plastu a sú určené pre elektronické terče, zatiaľ čo steel (oceľové) šípky majú oceľovú špičku, ideálne pre sisalové terče.

Soft šípky: Moderná voľba pre elektronické hry

  • Vhodné pre elektronické terče: Navrhnuté tak, aby boli bezpečné a nezanechávali trvalé poškodenia na elektronických terčoch.
  • Materiál: Vyrobené z ľahkých materiálov, čo umožňuje jednoduchší hod pre začiatočníkov.
  • Variabilita: Široká škála dizajnov a hmotností prispôsobuje potrebám každého hráča.

Steel šípky: Tradičná voľba pre profesionálov

  • Určené pre sisalové terče: Oceľové špičky sú ideálne pre klasické dartové hry s použitím sisalových terčov.
  • Vyššia presnosť: Tieto šípky umožňujú skúsenejším hráčom dosiahnuť lepšiu presnosť a kontrolu nad hodom.
  • Dlhovekosť: Oceľové šípky sú odolnejšie a vydržia dlhšie, čo je dôležité pri častej hre.

steel a soft šípka

Výber medzi soft a steel šípkami závisí od typu terča, preferovaného štýlu hry a individuálnej techniky. Každý typ ponúka jedinečné vlastnosti, ktoré môžu obohatiť vašu hru na darte.

Hmotnosť šípky

Výber správnej hmotnosti šípiek je nevyhnutný pre každého, kto chce v šípkach dosiahnuť úspech, či už ide o príležitostnú zábavu alebo súťaže na vysokej úrovni. Hmotnosť šípiek má zásadný vplyv na štýl hodu, vývoj zručností a konkurencieschopnosť hráčov. Výber správnej hmotnosti šípiek závisí od mnohých faktorov vrátane osobného štýlu hodu, preferencie držania a používaného typu šípok.

Prečo existujú rôzne hmotnosti šípiek?

Hmotnosť šípok sa prispôsobuje individuálnym preferenciám hráčov. Niektorí hráči dávajú prednosť ťažším šípkam, ktoré podporujú plynulejší a uvoľnenejší hod, zatiaľ čo iní uprednostňujú ľahšie šípky pre dynamický a silový hod. Profesionálne ligy navyše často stanovujú limity hmotnosti šípiek, čo má vplyv na výber vhodnej hmotnosti pre súťažné hry.

Ako si vybrať správnu hmotnosť šípok?

Výber správnej hmotnosti šípiek je procesom skúšania a hľadania ideálnej rovnováhy, ktorá vyhovuje vášmu štýlu hodu a držaniu. Začiatočníci by mali začať so šípkami na ťažšom konci štandardného rozsahu hmotností, približne 23 - 29 gramov, ktoré sú odpúšťajúcejšie a poskytujú dobrý základ pre rozvoj techniky.

Najlepšia hmotnosť šípiek pre začiatočníkov

Začiatočníkom sa odporúča začať s ťažšími šípkami, ktoré im umožnia lepšie sa naučiť základy a rozvíjať svoj štýl hodu. Šípky v rozmedzí 23 - 29 gramov sú ideálne, pretože sú bližšie k hmotnosti používanej profesionálmi a ponúkajú väčšiu odhodovosť.

Najlepšia hmotnosť šípiek pre pokročilých

Pokročilí hráči môžu experimentovať s ľahšími a úzkejšími barelmi, čo im umožní zlepšiť presnosť a kontrolu. Prechod na úzkejšie barely neznamená nutne zmenu hmotnosti, vďaka moderným materiálom ako je volfrám, ktorý umožňuje udržanie hmotnosti pri zúženom profile.

Najlepšia hmotnosť šípiek pre profesionálov

Profesionálni hráči najčastejšie volia šípky s hmotnosťou medzi 21 - 24 grammi. Napriek tomu existujú výnimky, ktoré používajú šípky s veľmi nízkou alebo vysokou hmotnosťou, ale väčšina sa drží hmotnosti okolo 22 gramov.

Najlepšie predné zaťažené šípky

Predné zaťaženie barelu je obľúbené u hráčov, ktorí držia šípku bližšie k špičke. Niektorým hráčom môže ľahšie predné zaťaženie pomôcť k priamejšiemu letu šípky, čo zlepšuje zoskupenie a presnosť.

Pri výbere šípiek je dôležité zvážiť všetky uvedené faktory a nájsť hmotnosť, ktorá najlepšie vyhovuje vášmu štýlu hodu a držaniu. Experimentovanie s rôznymi hmotnosťami a typmi šípiek vám umožní optimalizovať vaše výkony a zlepšiť vašu hru.